• Skola
  • Lieldienas_2022
  • Foaje
  • Skolas_ter_4
  • Skolas_ter_3
  • Skolas_ter_2
  • Skolas_ter_1
  • Latvijai_100_45
  • Skolu reitings
  • Rudens_izstāde
  • 23

2019. gada 12.jūnijā Salaspils novada pedagogi metodiskajā konferencē "Labās prakses piemēri un risinājumi Jaunā izglītības standarta un pieejas sekmīgai ieviešanai"  izvērtēja savu gatavības pakāpi uzsākt Jaunā izglītības standarta un pieejas realizāciju Salaspils novada izglītības iestādēs.

Šogad tradīcijai Salaspils novada pedagogiem, noslēdzot mācību gadu, tikties metodiskajā konferencē par svarīgām un aktuālām tēmām izglītības jomā ir 5. jubilejas gads. Trīs no notikušajām konferencēm sagatavoja un organizēja Salaspils 2. vidusskola, bet 2 reizes organizatoru lomā bija Salaspils 1. vidusskola.

Šobrīd izglītībā aktuālie atslēgas vārdi, lai sekmīgi uzsāktu pārmaiņu procesu, kā to arī secināja noslēguma paneļdiskusijas dalībnieki, ir: konstruktīva sadarbība, kuras pamatā ir skaidri iezīmēts sasniedzamais mērķis katrā stundā. Skolēniem tiek piedāvāti jēgpilni uzdevumi dažāda dziļuma domāšanas līmeņiem un, skolēns saņem attīstošu atgriezenisko saiti par saviem mācību sasniegumiem katrā darba posmā.

Par šiem jautājumiem konferencē runāja pieaicinātie lektori. Latvijas un Brēmenes Universitāšu doktors filozofijā Edmunds Apsalons lekcijā ”Veiksmīga pārmaiņu komunikācija” un SIA Lielvārds profesionālās pilnveides un izaugsmes konsultante Madara Lāce lekcijā “Apzināta mācīšanās”. Lekcijas bija interesantas un aktuālas jaunā satura un pieejas kontekstā.

Radošajās darbnīcās Salaspils 2. vidusskolas skolotāji dalījās ar uzkrāto pieredzi un zināšanām. Salaspils 2. vidusskola jau trešo gadu piedalās Jaunā standarta un pieejas abrobācijas projektā “Skola2030”, ir viena no 100 Latvijas pilotskolām. Projekta “SKOLA2030” semināros, mācībās, materiālu aprobācijā un pedagogu savstarpējās pieredzes apmaiņā aktīvi līdzdarbojas 24 skolas skolotāji.  Uzkrātie labās prakses piemēri un risinājumi tika piedāvāti konferences dalībniekiem 4 radošajās darbnīcās:  “Pašvadītas mācīšanās elementi sākumskolā”- vadītājas Anta Grāvīte un Sandra Strupe; “Attīstoša atgriezeniskā saite”- vadītājas Baiba Asare un Ņina Ļeščenko; “Jēgpilni uzdevumi dažāda domāšanas dziļuma līmeņiem pēc SOLO taksonomijas”- vadītājas Anita Šaltāne un Tatjana Šuļga; “Labirintu metodes izmantošana mācību stundā”- vadītājas Ināra Pastare un Karīna Petrova. Vienu radošo darbnīcu “Montesori pedagoģijas elementi valodas attīstīšanai” vadīja Domes Izglītības daļas metodiķe Līga Bogdāne un PII “Daugaviņa” vadītāja Inga Ģēģere. Uz šo darbnīcu tika aicināti pirmskolas izglītības iestāžu pedagogi. Paldies visiem radošo darbnīcu vadītājiem! Lai nekad neapsīkst radošums un vēlme pilnveidoties!

Jaunā standarta realizācija Latvijā sākas no 2019. gada 1. septembra pirmskolas posmā, bet no 2020. gada septembra arī sākumskolas un pamatskolas posmā. Lai kopā izdodas!

Anita Šaltāne, Salaspils 2. vidusskolas direktores vietniece

1 2

 3 4

Bildes no konferences

Ne tik sen, 30. maijā, 6.b un 2.b devās pārsteidzošā ceļojumā uz atrakciju parku Avārijas brigāde. Ceļš bija īss, apmēram pusstundu. Tuvojoties, mēs jau redzējām vairākus braucienus darbībā, mēs apmeklējām piparkūku cepumu dekorēšanas darbnīcu un vienojāmies par tikšanās vietu zaudējumiem. Mēs sadalījāmies uzņēmumos un devāmies pastaigāties parkā, teritorija bija pietiekami liela, jo mums bija abonents, mēs varējām apmeklēt kaut ko, tur bija iespēja apmeklēt ūdens katamarānus lielā ezera krastā, autodroms ir aizraujošs ceļojums uz vienu no populārākajiem Izklaides braucieniem pa pasauli, ir iespēja pašam vadīt automašīnu vai izbaudīt braukšanu uz pasažiera sēdvietas. Visaizraujošākie un muzikāli pievilcīgākie ir arī Twister pārvadājumi. Velomobiles trasē jūs baudāt iespēju izbraukt ar velomobili uz 400 metru gara ceļa. Velomobiles ir pieejamas visām vecuma grupām. Piepūšamais spilvens lēkšanai ir elastīgs un krāsains. Piepūšamais spilvens ikvienu iepriecinās! Uz milzīgā spilvena daudzi bērni vienlaicīgi var lēkt. Ūdens spilvens ir milzīga ūdens gulta, uz kuras var gulēt, staigāt vai lēkt. Ūdens spilvens sāk kustēties un, veicot katru darbību, var trenēt savu līdzsvaru! Jūtaties, it kā skrienat pa jūru, tikai  kājas paliek sausas. Braucot ar kamerām, var sajust adrenalīnu un baudīt ātrumu. Virtuālās realitātes piesaiste -fantastisks virtuālās realitātes brauciens jebkurā no dažādiem scenārijiem.

Pateicamies mūsu klases skolotājai  Ludmilai Ļeščovai par to, ka  mēs devāmies uz tik brīnišķīgu vietu!

Es arī vēlos pateikties Avārijas brigādes parkam par visu, ko mēs redzējām, apmeklējām un par to, ka mums bija lielisks laiks ar visu klasi jūsu parkā.

Klases audzinātāja Ludmila Ļeščova

6b avarijas brigade

Bija klases stunda, mēs sēdējām un parasti apspriedām, kur doties un ko apmeklēt. Bija daudz versiju, bet mēs izvēlējāmies tikai vienu un interesantāko - ZZ čempionātu. Un tad sākās mūsu ceļš.

Kvalifikācijas raundā mūsu klase parādīja savas dejas spējas un, nosakot un apstrādājot deju, sākām filmēt. Filmēšana nebija viegla. Pēc videoklipa apstrādes un mūzikas atskaņošanas , mēs to nosūtījām. Mēs gaidījām rezultātus ar satraukumu un nepacietību. Pēc neilga laika mēs saņēmām rezultātus, mēs bijām PUSFINĀLĀ!

Un tad sekoja pusfināla uzdevumi. Daudzi no viņiem bija individuāli - tika pārbaudītas katra dalībnieka prasmes, jo bija uzdevumi gan atmiņai, gan loģikai.

Un šeit mēs esam FINĀLĀ! Pēc kāda laika mēs saņēmām informāciju par to norises vietu un lietām, kuras jāsaņem līdzi, tad mēs sākām gaidīt šo dienu. Tā  ātri pienāca. Ierašanās brīdī mēs bijām pārsteigti, par teritorijas mērogu. Uzņemšanas brīdī mums tika dota vietnes karte, grafiks visai dienai, mugursomas ar kuponiem, tie bija par bezmaksas saldējumu un mūsu karogs. Mums bija laiks, tāpēc mēs atstājām mantas un devāmies uz skatuves. Pēc tam mēs devāmies uz mūsu norises vietu pēc uzdevumiem. Tie bija astoņi, viens - ūdenī. Katrs no tiem bija  interesants, taču visus tos apvienoja fakts, ka visi stiprināja mūsu komandas darbu. Tur bija arī teltis ar uzdevumiem un eksperimentiem, te arī mēs nopelnījām punktus.

Diemžēl mēs nesaņēmām balvas un mēs neesam uzvarētāji , bet mēs guvām daudz emociju.  

Paldies ZZ čempionātam un tā organizatoriem, jo mēs sapratām, ka mēs neesam tikai klase - mēs esam komanda!

6.b klases skolēni un klases audzinātāja Ludmila Ļeščova

zz 6b

IMG 20190527 WA0015

Aprīļa beigās es apmeklēju Eiropas parlamentu Briselē jauniešu nedēļas ietvaros. Tas ir ikgadējs projekts, kurā piedalās jaunieši no 33 ES valstīm. Nedēļas tēma bija demokrātija un balsošana. Sesijās, kuras notika parlamenta ēkā, mēs apspriedām politiskos jautājumus, jauniešu iespējas ES, rakstījām projektus par dažādām tēmām. Mana grupa rakstīja projektu par profesijas izvēles grūtībām skolēniem. Pēc prezentācijas un jautājumiem politiķiem, mums tika pastāstīts par Eiropas parlamenta palīdzību studentiem un jauniešiem, kuriem ir grūtības izvēlē. Valsts apmeklēšana, tikšanās ar dažādu nacionalitāšu pārstāvjiem deva man milzīgu ticību tam, ka visa mūsu dzīve ir atkarīga no mums pašiem. Mēs esam spējīgi mainīt tagadni uz labāko pusi. Viss ir mūsu rokās.

12.b klases skolniece Anastasija Luņina

Brisele Lunina 29 04 2019

Noslēdzies Starptautiskais matemātikas konkurss "Ķengurs", kurā šogad piedalījās 159 mūsu skolas skolēni.

Visaugstāko rezultātu ieguva 5.b klases skolniece Diāna Stecka, saņemot 10.vietu starp 2018 skolēniem no visas Latvijas.

kengurs 2019 Kengurs Stecka 10vieta

Apsveicam arī skolēnus, kuri savā klašu grupā apsteidza vairāk nekā 90% konkursa dalībnieku:

Orlovska Evelīna (2.klase), Ansons Antons (2.klase), Krestiņins Deniss (2.klase), Gerasimovs Gļebs (3.klase), Borozdina Beata (4.klase), Šerstjukovs Maksims (4.klase), Stecka Diāna (5.klase), Gavlass Kirils (5.klase), Tihomirovs Ņikita (5.klase), Kovšars Ivans (6.klase), Kagans Maksims (6.klase), Dagenvalda Sofija (6.klase), Iščuks Dmitrijs (7.klase).

Paldies matemātikas skolotājiem un visiem, kuri piedalījās konkursā!

13. aprīlī norisinājās Skolu komandu čempionāts dambretē, kurā 15 komandas no Jelgavas, Rīgas, Mērsraga, Ikšķiles, Drabešiem, Ķeguma, Engures, Baložiem, Ķekavas un Salaspils cīnījās par čempiona titulu. 

Apsveicam mūsu Salaspils 2. vidusskolas komandu: Artūru Ivanovu (2.c klase), Alekseju Šarovu (1.a klase), Sofiju Gončarovu (1.a klase), Aleksandru Roju (1.a klase), Daniilu Mileiku (2.c klase, rezervē), Evelīnu Orlovsku (2.a klase) un Svetlanu Ščipakovu (2.b klase) un treneri Raimondu Vipuli ar izcīnīto godalgoto 3. vietu.

Vairāk par čempionātu

dambretes 13 04 2019

APSVEICAM

ar veiksmīgu piedalīšanos

Starpnovadu angļu valodas konkursā „CAN I DO IT?”

 4.b klases skolēnu Alekseju Prinstonu Gorjaško ar iegūto II vietu

un viņa skolotāju Skaidrīti Krūkli.

English

1 lapa no 4