• Skola
  • Lieldienas_2022
  • Foaje
  • Skolas_ter_4
  • Skolas_ter_3
  • Skolas_ter_2
  • Skolas_ter_1
  • Latvijai_100_45
  • Skolu reitings
  • Rudens_izstāde
  • 23

APSVEICAM!

latviešu valodas un literatūras 

vēstuļu konkursā “Es rakstu māmiņai” uzvarētājus

1.vieta

Aļonai Astašovai

(skolotāja Līvija Muska)

2.vieta

Annai Anušikai Tupčauskaitei

(skolotāja Maruta Šimanska)

3.vieta

Anastasijai Daņilovai

Fjodoram Titovam

(skolotāja Baiba Asare)

Paldies gan skolēniem, gan skolotājiem!

APSVEICAM!

latviešu valodas un literatūras izteiksmīgās runas konkursa “Es savai māmiņai” uzvarētājus

1.vieta

Viktorija Tarnavska (pašsacerēts dzejolis)

Andrejs Koldans (pašsecerēts dzejolis)

Stefans Jakubaņecs

 2.vieta

Milana Ņikiforova (pašsacerēts dzejolis)

Artūrs Kanareikins (pašsacerēts dzejolis)

Natela Grdzelidze

Artūrs Demjanovs

3.vieta

Sofija Kozlovska (pašsacerēts dzejolis)

Elizabete Čerņenoka

Daniils Demidovs

Īpašs paldies visām skolotājām - Marutai, Marijai, Līvijai, Ingai, Anitai un Annai - par skolēnu motivēšanu un sagatavošanu konkursam!

Svētdien, 6.maijā, es, Aļinka un Jekaterina piedalījamies Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu balvas žūrijā. Mēs kinoteātrī K-SUNS no 9.00 līdz 18.00 kopā ar vēl apmēram 100 jauniešiem vecumā 12-16 gadiem skatījāmies un vērtējām trīs filmas.

Pasākums vienlaicīgi notika 36 valstīs. Mums bija iespēja tiešraidē sazināties ar jauniešiem no citam valstīm, ļoti atraktīvi jaunieši bija no Izraēlas un Polijas.

Latvijā šis pasākums notika jau septīto reizi. Šogad balvai bija nominētas divas mākslas filmas un viena dokumentālā filma- “Bēgošā meitene ” (Itālija un Šveice), “Puika” (Francija un Dienvidāfrika), “Rotaļzirdziņu revolūcija” (Somija).

Mēs pasākumā piedalījāmies pirmo reizi, bet varu teikt, ka mums visam bija ļoti interesanta pieredze. Filmas bija jāskatās ļoti uzmanīgi, lai varētu piedalīties pēc tam diskusijā. Smieklīgi bija, kad diskusijā divi jaunieši ļoti karsti diskutēja.

Brīvajā laikā, kamēr tiek paziņoti rezultāti, spēlējām “Mēmo šovu”, kur bija jāatmin populāru filmu nosaukumi.

Latvijā un Eiropā uzvarēja filma “Puika”- par šo filmu balsoju arī es. “Puika”- filozofiska un pārdomām bagāta filma, kura liek novērtēt to, ko tev ir devuši vecāki.

Mēs sapratām, ka kinokritiķa profesija ir interesanta, bet ļoti grūta, jo ir grūti ilgstoši nosēdēt uz vietas un domāt, analizēt un vērtēt.

Nākamgad, ja būs iespēja piedalīties, noteikti izmantosim šo piedāvājumu.

Anastasija Daņilova (8.a klase)

Eiropas KINO

Vizuālās mākslas konkursā „Meridian Art Competition” (MAC) finālā

5.d klases skolniece Darja Morozova 

4.-6.klašu grupā

ieguva 1.vietu.

Apsveicam mūsu skolnieci un viņas skolotāju Anitu Terehovu.

darja rims

 

20. un 21.aprīlī Valmieras drāmas teātrī (VDT) un Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) notika bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!”.

Festivālā piedalījās vairāk nekā 850 dalībnieku, kuri Valmierā ieradās no visas Latvijas – Madonas, Limbažiem, Jelgavas, Ogres, Liepājas, Rūjienas, Gulbenes, Alūksnes, Siguldas, Jūrmalas, Rīgas, Ikšķiles, kā arī no citām pilsētām un novadiem un, protams, arī

mēs-Salaspils 2. vidusskolas 5.d klase ar izrādi: “Kaķīša dzirnaviņas.”

Un ieguvām 2.pakāpes diplomu.

Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!” tiek organizēts kopš 2008.gada. Pirmajā festivālā ar izrādēm piedalījās septiņi skolu teātru kolektīvi, bet 2017.gada festivālā jau varējām skatīt 33 izrādes ar 500 dalībniekiem.

Jau otro gadu pēc kārtas festivālā piedalījās arī skolu teātris no Lietuvas.

Šogad festivāls tika veltīts Latvijas simtgadei, tāpēc jāpiemin, ka festivālā bija iespējams noskatīties vairāk nekā 50 izrādes.

Tāpat šis gads ir īpašs arī ar to, ka pirmo reizi izrādes tika demonstrētas ne tikai VVV, bet arī VDT, sniedzot jauniešiem iespēju izbaudīt profesionālā teātra skatuvi.

20.aprīlī plkst. 10.00 ar atklāšanas pasākumu savas durvis jaunajiem aktieriem un skatītājiem vēra VDT. Pēc atklāšanas visas dienas garumā teātra zālēs varēja vērot skolēnu teātru izrādes. Savukārt 21.aprīlī no plkst. 8.10 skatītāji tika gaidīti uz izrādēm VVV.

Dodot ceļazīmi dalībai, skolēnu teātru sniegumu pirms festivāla vērtēja Valsts izglītības satura centra (VISC) izveidota žūrija pēc šādiem kritērijiem: dramaturģiskā materiāla izvēle, režisora darbs, aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls.

Savukārt festivāla laikā darbojās jauniešu žūrija, kas vērtēja izrādes, izvirzīja savas nominācijas un noslēgumā pasniedza arī mums

Atzinību  par dziesmām bagātāko izrādi.

kakisa dzirnavinas Atziniba kakisa dzirnavinas Diploms

Galvenais festivāla mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību, motivēt radīt kvalitatīvas izrādes bērniem un jauniešiem, piedāvājot dažādu žanru iestudējumus, kā arī sekmēt teātru režisoru profesionālo pilnveidi, veicinot savstarpējo pieredzes apmaiņu. Festivāla norisē ir iesaistīti profesionāli režisori un eksperti. Tā laikā tiek noteikti veiksmīgākie iestudējumi un labākie aktiermākslas sniegumi.

Festivālu organizēja Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar VISC, VDT, VVV, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, citu pilsētu un novadu pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm, izglītības un kultūras iestādēm. 

Skolā darbojas teātra pulciņš Natālijas Kučinas vadībā. 16. un19.aprīlī bija pirmizrāde “Sniedziņš”, kuru apmeklēja visisākumskolas bērni.

Paldies par skaisto izrādi!

Prieks par mūsu talantīgiem skolēniem-aktieriem!

Sniedzins

Ir pienākusi Diena "Ķengurs"! Šajā gadā konkursa "Ķengurs-2018" dalībnieku skaits ir izaudzis līdz pat 15895 skolēniem Latvijas skolām! Konkurss "Ķengurs" notiek jau devito reizi! Konkursa dzimtene ir Austrālija.

22.martā 2018. g.mūsu skola arī piedalījās ikgadējā starptautiskajā matemātikas konkursā-spēlē "Ķengurs". Salaspils 2.vidusskolu pārstāvēja 163 skolēni no 2.-12.klasēm. Konkursa devīze "Matemātika visiem!"

Vieta Latvijā – Matemātikas konkursa „Ķengurs” rezultāti

Labakie no labākajiem

Gavlass Kirils (4.a) - 7.vieta

Kagans Maksims (5.c) - 12.vieta

Seredenko Polina (3.a) - 13.vieta

Tihomirovs-Aleksandrovs Ņikita (4.a) - 17.vieta

Šerstjukovs Maksims (3.b) - 17.vieta

Kengurs Gavlass Tihomirovs

Kengurs Kagans Kengurs Seredenko

Konkursa galvenais mērķis ir padarīt matemātiku par pievilcīgāku, interesantāku un pieejamāku maksimālam skolēnu skaitam.

Mīļš paldies matemātikas skolotājiem, konkursa dalībniekiem un skolotājai-organizatoram T.Kuļikovai.

Jau 12. gadu notiek muzikālais konkurss „ All I Love is… Music”, kas kļuvis par mūsu skolas tradīciju un ar nepacietību tiek gaidīts.

27 dalībnieki dziedāja savas izvēlētās dziesmas angļu valodā. Pasākumu vadīja 11.a klases skolēns Maksims Kudakovs un Marija Šukalo. Šis pasākums patika visiem, jo visa konkursa laikā bija jautra gaisotne un skolēni varēja dziedāt  līdzi priekšnesuma dalībniekiem. Jau 8. gadu pēc kārtas ar pārsteiguma numuru uzstājas 12. klases absolventi.

5. - 8. klašu grupā:       

I.vieta – Natela Grdzelidze (5.d)

II. vieta – Artūrs Kanareikins (5.d)

III. vieta – Anna Karpenkova (5.a)

9. - 11. klašu grupā: 

I.vieta – Jelizaveta Lukašova un Anastasija Luņina (11.a/b)

II.vieta – Jekaterina Bizonova (9.a)

III.vieta – Anna Šukalo (9.b)

All I love is music 2018

Pasākuma iniciātori un organizātori visus 11 gadus ir angļu valodas skolotāji

J. Uvarova, N. Jeršova un O. Smirnova.

Pateicamies  skolas padomes priekšsēdētājam V.Troškovam un  SUB priekšsēdētājam Mikam Balodim par konkursa materiālo atbalstu – dziesmas ierakstu SWH studijā.

5.aprīlī 5.klašu grupā notika Lieldienu viktorīna.

Bērni gatavoja speciālus mājasdarbus, klasē veidoja komandas, spēlēja Lieldienu spēles, atbildēja uz jautājumiem, veidoja Lieldienu kolāžu. Skolēni parādīja savas visdažādākās prasmes: komunikācija, darbs grupā, individuāla radošā darbība, drāma.

Par svarīgu kļuva netikai Lieldienu parunu, spēļu un tradiciju zināšanas, bet arī spēja strādāt komandā, saskarsmes prasmes, prasme vienoties par kopīgu mērķi, izrādīt patstavību un atbildību.

Kā vienmēr uzvarēja draudzība!

IMG 20180410 WA0001 IMG 20180410 WA0002 IMG 20180410 WA0004

1 lapa no 4