• Skola
  • Lieldienas_2022
  • Foaje
  • Skolas_ter_4
  • Skolas_ter_3
  • Skolas_ter_2
  • Skolas_ter_1
  • Latvijai_100_45
  • Skolu reitings
  • Rudens_izstāde
  • 23

Mācību ekskursijas (3)

Turpinot sadarbību ar Salaspils zinātnes iznstitūtu zinātniekiem, mācību vielas padziļinātā un ar reālo dzīvi saistītā apguvē 23.oktobrī 9.c klases skolēni kopā ar ģeogrāfijas skolotāju Anitu Šaltāni apmeklēja mežu izpētes institūtu "Silava". Skolēni iepazinās ar izpētes jomām un galvenajām laboratorijām. Varēja apskatīt, kā zinātnieki noskaidro ģenētiski radnieciskos kokus, izmatojot sarežģītu aparatūru. Apskatījām, ka tiek glabāts augu kolekciju materiāls. Vislielāko interesi izraisīja laboratorija, kur uzskatāmi parādīja, ka tiek iegūtas vērtīgas vielas no koku skujām. Paldies mežu izpētes institūta "Silava" darbiniekiem par atsaucību un mums atvēlēto laiku!

DSCN2942

DSCN2943

 

17.septembrī 2014. gadā 17 mūsu skolas jaunieši kopā ar skolotājiem un pašvaldības tūrisma speciālisti ornitologa Arņa Zacmaņa vadībā devās velobraucienā - putnu vērošanas ekspedīcijā.

2

Velobrauciens notika Salaspils lauku teritorijā, un tā dalībnieki apmeklēja Rīgas HES ūdenskrātuves apkārtni un Dārziņu atteku. Putnus labāk saskatīt ļāva Arņa Zacmaņa sagādātie binokļi un teleskops. Ekspedīcija bija sekmīga - tika novērota tādu mazo putnu kā lielās zīlītes, zilzīlītes, zaļžubītes, žubītes migrācija. Vēl dalībnieki novēroja Dārziņu attekā atpūšamies daudz balto cielavu, vairākas pļavas čipstes, vairākus simtus jūras kraukļu, daudz migrējošo pīļu - vairākus desmitus baltvēderu, piecas cekulpīles, apmēram 100 meža pīļu, vairākus krīkļus, gaigalas, laučus un lielās gauras.

Atzinīgi šadu iespēju novērtēja arī bioloģijas skolotājs Igors Ribakovs, jo kas gan var būt labāk, kā apgūt bioloģiju, dodoties dabā!

1

3

4

Vairāk informācijas avīzē "Salaspils vēstis" no 19.09.2014.

 

 

Mēs,  10.b klase, bijām mācību ekskursijā (19.09.2014). Mēs bijām divos muzejos - Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā un Jēkaba Prīmaņa anatomijas muzejā. Mēs izvēlējāmies šos divus muzejus, jo gandrīz puse no klases grib saistīt savu nākotni ar medicīnu.

lsdih

Te mēs jau esam Medicīnas vēstures muzejā. Šeit mums nebija vajadzīgs gids, jo mūsu klases audz. ir vēstures skolotāja, un viņa mums bija daudz ko pastāstījusi. Šī statuja ir auglības dieviete. Oriģinālā statuja atrodas citā istabas kaktā, bet tā bija tik maza, ka uz fotogrāfijas tā parasti nebūtu redzama.

srhb

Šajā istabā bija attēlota viduslaiku aptieka. Uz galda arī bija izlikti dažādi piemēri, no kā bija gatavotas zāles viduslaikos.

lguj

Šajā viduslaiku aptiekā mēs arī satikām melnās nāves jeb melnā mēra ārstu. Tika uzskatīts, ka maska ​​ar knābi, sniedzot ārstam veida seno ēģiptiešu dievību, atgrūž slimību. Bet knābim bija funkcionāla slodze: tas aizstāvēja ārstu no "patogēnās smaržas."

utd

Kad mēs atnācām uz Anatomijas muzeju, gids mūs aizveda uz kabinetu pilnu ar dažādiem orgāniem burciņās. Viņš ātri pastāstīja mums par cilvēka ķermeņa uzbūvi, un tad iedeva laiku apskatīt orgānus. Šeit uz attēla ir attēlota īsta cilvēka izžuvusi sirds.

jydfcv

Pēc tam viņš aizveda mūs uz citu istabu. Tajā jau nebija tikai konservēti orgāni, tur jau bija mazo bērniņu slimības, tādas kā zaķu lūpas, daunisms, kā arī dažiem bija vairāk kāju vai roku. Tajā telpā mums aizliedza fotogrāfēt vai filmēt video. Tāpēc mēs paspējām nofotografēt tikai vienu stendu, kurā var redzēt, kā visi eksponāti tur ir sagrupēti. Šajā stendā, manuprāt, bija tikai aknas.

Vispār mums ļoti patika šī ekskursija, un mēs gribētu pēc gadiņa aizbraukt uz Anatomijas muzeju vēlreiz, jo Viktorijai kļuva tur nelabi, bet viņa tik un tā grib pārvarēt sevi un apskatīt šos eksponātus. Daži no mums loti gribēja arī nokāpt šī muzeja pagrabā, kur preparē īstos līķus. Bet mūsu gids (galvenais muzeja speciālists Valdis Jaņinoks) teica, ka tur var nokāpt tikai daži Stradiņa universitātes studenti, kuri mācās Anatomijas fakultātē. Tāpēc, ja kāds no mums ies kādreiz uz turieni mācīties, varbūt arī nokļūs tajā pagrabā.

kkf