• Skola
 • Foaje
 • Skolas_ter_4
 • Skolas_ter_3
 • Skolas_ter_2
 • Skolas_ter_1
 • Latvijai_100_45
 • Skolu reitings
 • Rudens_izstāde
 • 1b_2020
 • Biologija_2020
 • 23

Mīļā Latvija!

Mēs, Salaspils 2. vidusskolas skolēni un skolotāji, vēlamies Tev pateikt PALDIES par pilsētām un vietām, kuras iedvesmo jauniem darbiem, par personībām, kuras mūs priecē ar saviem radošajiem darbiem, par tradīcijām, kas mūs vieno, par ēdieniem, kas mūs ļauj atpazīt starp daudzajām pasaules virtuvēm.

PILSĒTAS

Mīļā zemīte, Tu dod mums iespēju gan apskatīt vēsturiskas ēkas Vecrīgā, Kuldīgā, kuras ir 18. gadsimta arhitektūras šedevri, gan apbrīnot modernas celtnes Rīgā, Ventspilī un Liepājā.

Ja ir vēlēšanās izklaidēties, tad Tu aicini uz Rīgu, uz dažādiem izklaides un iepirkšanās centriem, uz Mežaparku un Zooloģisko dārzu, uz teātra izrādēm, uz kino, uz muzejiem un koncertiem, bet asāku izjūtu cienītājus gaidi Ventspils atrakciju parkā un akvaparkā un priecē ar krāsainajām govīm. Tu dod iespēju pasēdēt un padomāt kādā no Rīgas parkiem vai paklaiņot pa Vecrīgas šaurajām ieliņām.

Kad gribam galvu izvēdināt un ļauties “saules peldēm”, tad dodamies pie jūras. Tu dāvā mums tik dažādu jūru- ja gribam cilvēku kņadu un kūrorta sajūtu, tad to baudām Jūrmalā, ja gribam mieru un īpašu atmosfēru, dodamies uz Pāvilostu, bet mežonīgo jūru Tu mums ļauj sajust vējainajā Liepājā un Ventspilī.

Noteikti Tava dabas pērle ir Sigulda. Sigulda ir pilsēta, kurā ir gan skaisti, gan var garšīgi paēst.

Tev vēl ir daudz skaistu pilsētu, ar kurām vari lepoties- gan Cēsis, gan Seda, kur mīt labi cilvēki, gan tepat kaimiņos Ikšķile ar baznīcas drupām uz Meinarta salas Daugavā un Ogre ar skaistajām dekorācijām, bet tomēr mūsu sirds pieder visskaistākajai, vismīļākajai pilsētai- mūsu Salaspilij.

Paldies, par šo pilsētu, kur esam kopā ar ģimeni, draugiem, skolas biedriem, kur ir mūsu mājas un miera osta.

VIETAS

Cik daudz īpašu vietu, vietiņu, stūrīšu, kaktiņu ir Tev, mīļā zemīte! Tepat, Salaspils botāniskajā dārzā, Tu ļauj izbaudīt neatkārtojamo rožu smaržu, pabūt mežā pilsētas viducī. Tu aicini doties pārgājienā apkārt Alūksnes ezeram vai vienkārši atvilkt elpu Ķīšezera krastā ar skatu uz ezeru pēc pastaigas zooloģiskajā dārzā. Ja gribam, lai elpa aizraujas, Tu mūs sūti uz Titurgas ezeru, jo tas ir aizaugošs caurteces brūnūdens ezers. Kad gribas pakavēties bērnības atmiņās, Tu noteikti daudzus aizved uz Dzirnezeru, jo bērnībā tur tiek pavadītas vasaras, un ir iespēja nopeldēties, tāpat arī pie Gaujas ietekas jūrā. Kad tiek sajustas “slāpes” pēc saules un jūras, Tu aizvilināsi līdz Ragakāpas dabas parkam, kurš ir slavens ar veselīgo priežu gaisu. Romantiskāk noskaņotos aizved uz Balto kāpu Saulkrastos. Citiem dod iespēju doties piedzīvojumā Ķemeru purva takā, kur ir iespēja uzkāpt skatu tornī un sajust plašumu, mieru un dabas varenumu. Ja sagribas kaut ko vēl neatklātu, aicini apmeklēt Vilces dabas parku, kas ir viena no ainaviski skaistākajām vietām Zemgalē, kurā cauri gravām satek Vilces un Rukūzes upes. Ja gribas pacelties spārnos kā putnam, Tu iesaki doties uz Ērgļu klintīm. Ja ir vēlme pakavēties atmiņās un iedomāties, kā dzīvoja mūsu senči, tad norādi uz Tērvetes pilskalna pusi. Un ja gribas būt kopā ar draugiem un ģimeni, Tu noteikti iesaki noaut apavus un doties Baskāju takas virzienā, jo tur var jautri pavadīt laiku un “ izvannot” pēdas rožūdenī, baudot aromātisku tēju.

Tu esi ļoti bagāta un iedvesmojoša!

 PERSONĪBAS

Tu vari būt lepna par katru savu iedzīvotāju, bet īpaši par tiem cilvēkiem, kuri Tavu vārdu nesuši plašajā pasaulē.

Tikko kā atskan Latvijas himna, mēs atceramies Baumaņu Kārli. Dzirdot latviešu tautasdziesmas, atmiņā atsaucam skolā dzirdēto stāstu par Krišjāni Baronu un Dainu skapi.

Mūzika un dziesma Tev piestāv. Iespējams tieši tāpēc Tavi komponisti un mūziķi ir tik plaši pazīstami pasaulē.

Tu noteikti vari lepoties ar maestro Raimondu Paulu, kura dziesmas zina pat Japānā; Tu vari lepoties ar komponistu Mārtiņu Braunu, Imantu Kalniņu, Pēteri Vasku.

Cik daudz ir dziedātāju, kas Tevi piemin savos koncertos plašajā pasaulē - Renārs Kaupers, Intars Busulis, Laima Vaikule, Lauris Reiniks, Emīls Balceris, kā arī Anna Dribas – dziedātāja no Salaspils.

Tu vari lepoties ar mūziķiem pasaules lielākajos operas teātros un koncertzālēs - ar diriģentu Andri Nelsonu, operas solistiem Elīnu Garanču, Kristīni Opolais, Egilu Siliņu u.c.

Tu vari arī lepoties ar saviem sportistiem - skeletona meistariem brāļiem Dukuriem, izciliem basketbolistiem - Uļjanu Semjonovu, Robertu Štelmaheru, Kristapu Porziņģi u.c.

Tavu vārdu pasaulē nes daudzu grāmatu autori. Tu vari būt lepna par Raini, dzejnieku un filozofu Imantu Ziedoni, bērnu pasaku lugu autori Annu Brigaderi, kā arī mūsdienu literāro pasaku meistari Māru Cielēnu.

Tu vari būt lepna ar slaveno mākslinieku Marko Rotko, ar režisoru Mihailu Idovu, ar aktieriem - Mirdzu Martinsoni un Gintu Grāveli, ar deju skolotāju Viktoru Abramovu.

Tu zini, ka, pateicoties kosmonautam Anatolijam Solovjovam, Tavs vārds ir izskanējis arī kosmosā.

TRADĪCIJAS

Tu vari būt lepna ar bagāto kultūras mantojumu un tradīcijām. Tu mums esi iemācījusi senās latviešu tradīcijas, kas ir saistītas ar Saules kalendāru. Mēs svinam Lieldienas un Ziemassvētkus, Mārtiņdienā apmeklējam tirgu.

Bet visjautrākie ir Līgo svētki. Šajos svētkos meitenes plūc pļavu ziedus un pin vainagus, ģimenes un draugi satiekas pie ugunskura, lai dziedātu un dejotu līdz rīta gaismai, kā arī lēktu pāri ugunskuram.

Tev ir kādi unikāli svētki, kuros Tu iesaisti gan mazus, gan lielus - tie ir Dziesmu un deju svētki. Svētki, kuros visapkārt skan tautas mūzika, dzirdam tautasdziesmas, priecājamies par deju soļiem un rakstiem, apbrīnojam tautas tērpu dažādību un krāšņumu.

Tu proti grezni saposties savos īpašajos svētkos - 18. novembrī, 11. novembrī, 4. maijā. Sarkanbaltsarkanie karogi mūs priecē visur.

ĒDIENI

Sēžot pie Tava galda, var nobaudīt pelēkos zirņus ar speķi, sklandraušus un maizes zupu, dažādas zivis, pīrādziņus ar speķi, kartupeļus ar biezpienu un siļķi, štovētus kāpostus ar gaļu, ķimeņu sieru. Klāt var piedzert bērzu sulu, kvasu, Panašķoties var ar liepziedu medu, melleņu zupu ar klimpām, piparkūkām, “Laimas” šokolādi, “Skrīveru” gotiņām un šokolādes sieriņiem.

Un goda vietā vienmēr ir Tava rudzu maize.

Mīļā Latvija,

novēlam Tev laimi, izturību un mīlestību!

Attīsties un vienmēr virzies uz priekšu!

Lai tev gaiša nākotne un cilvēkiem laba veselība un panākumi visās jomās!

Nezaudē savu dabas varenību un skaistumu! Atceries, ka Tava rota ir meži!

Novēlam Tev ilgu mūžu un daudz mazu bērniņu!

Esi laimīgo cilvēku zeme!

Mēs Tevi mīlam!

Salaspils 2.vidusskolas skolēni un skolotāji

kolaza.1 kolaza.2

Kengurs

Ir pienākusi konkursa "Ķengurs" diena! Šajā gadā konkursa "Ķengurs-2021" dalībnieku skaits ir izaudzis līdz pat 9379 skolēniem no Latvijas skolām!

2021.g. 25.martā mūsu skola arī piedalījās ikgadējā starptautiskajā matemātikas konkursā-spēlē "Ķengurs". Salaspils 2.vidusskolu pārstāvēja 143 skolēns no 2.-12.klasēm. Konkursa devīze "Matemātika visiem!"

Vieta Latvijā – Matemātikas konkursa „Ķengurs” rezultāti

Labākie no labākajiem

1.vieta Latvijā

Paškova Natālija 2.c, Polovņikovs Maksims 2.b,

Urtāne Angeļina 3.b, Karpovičs Nikita 4.a,

Ņesterova Milana 4.a, Šakovecs Iļja 4.a,

Soltisa Anastasija 4.a, Skripko Svetlana 5.c,

Labākie no labākajiem

1.vieta skolā -

Šerstjukovs Maksims, Gavlass Kirils 7.a, Kovšars Ivans 8.b,

Konkursa galvenais mērķis ir padarīt matemātiku par pievilcīgāku, interesantāku un pieejamāku maksimālam skolēnu skaitam.

Mīļš paldies matemātikas skolotājiem - Ivanovai S., Averinai J., Ļeščovai L., Gravītei A., Šavļugai A., Strupei S., Kočerginai L., Švedovai I., Kūrsītei I., konkursa dalībniekiem un skolotājai-organizatoram T.Kuļikovai.

Labrītiņ! Ceļamies, ceļamies jau saulīte aust! Mūzikas stundā ne tikai dziedam, muzicējam, ritmizējam, rakstām notis, bet arī izkustamies!

3.c klase mūzikas stunda! Skolotāja Inga Treibaha

3c pukes viz maksla

Vairāk radošu darbu 

Latviešu valodas aģentūra sveic balvu ieguvējus konkursā "Vārdu būris". 

Varam lepoties un priecāties par mūsu 3.b klases skolēnu Dmitriju Kravčukukas februārī piedalījās šajā konkursā un tika uzvarētāju sarakstā.

Dmitrijs Kravcuks

Apsveicam ar veiksmīgu piedalīšanos

Starpnovadu apvienības matemātikas 5.-8. klašu olimpiādē

5.c klases skolnieku Aleksandru Tabunovu II vieta

5.c klases skolnieku Daniilu Solodovņiku III vieta

math league mathematics precalculus secondary education clip art mathematics f0db0f7ced802d92e8f8b35df9c8205b

5.c klases skolnieci Danu Mihailovu III vieta

5.a klases skolnieci Viktoriju Terehovu III vieta

5.a klases skolnieci Milānu Mitenieci Atzinība

6.a klases skolnieci Beatu Borozdinu Atzinība

7.a klases skolnieku Kirilu Gavlasu II vieta

8.c klases skolnieku Ivanu Kovšaru II vieta

un viņu skolotājus Ludmilu Ļeščovu, Jeļenu Averinu, Irinu Švedovu, Larisu Kočerginu.

chemistry 1Apsveicam ar veiksmīgu piedalīšanos

novadu apvienības ķīmijas 62.olimpiādē,

9.a klases skolnieci Sofiju Kozlovsku - Atzinība

un viņas skolotāju Tatjanu Šuļga.

physicsApsveicam ar veiksmīgu piedalīšanos

 starpnovadu apvienības fizikas 71. valsts olimpiādē

9.a klases skolnieku Kirilu Daņilovu – III vieta

un viņu skolotāju Irinu Korobko. 

Attālinātajā mācību procesā ir čakli zīmēts, interpretēti mākslas darbi un uzkrāta pieredze. 2 mēnešu garumā ir nostiprinātas un pilnveidotas dažādas tehnikas.

Pavasaris jeb ziedonis

Impresionisms

Punktēšanas tehnika

zim tehnikas

Vizuālās mākslas skolotāja Anita Terehova

1 lapa no 2