• Latvijai_100_45
 • 1_klasnieki_2018
 • 5_klases_2018
 • Latviski par Latviju
 • Skolu reitings
 • Richu_Rachs
 • Ziemassvetiku_koncerts_2
 • YEYS2018
 • Ziemassvetku_koncerts_1
 • 18.novembris 2015.gadā
 • 1
 • Dambretes
 • Foaje
 • 3
 • Jaksti
 • Satviski par Salaspili
 • 14
 • 23
 • 27
 • 123
Ceturtdiena, 22 Marts 2018 16:22

Salaspils 2. vidusskola pārstāv Latviju Briselē, pasākumā “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!”

Vērtēt šo objektu
(3 balsis)

Šogad, 15. un 16. martā, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK) rīkoja gadskārtējo jauniešu pasākumu “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!”, kurā piedalījās skolēni un viņu skolotāji no visām ES dalībvalstīm un kandidātvalstīm. Katru valsti pārstāvēja vienas skolas komanda, un tieši mūsu skolas vidusskolēnu komandai (10.klases skolniecei Poļinai Pursakovai, 11.a klases skolniekam Maksimam Kudakovam, 11.b klases skolniecei Anastasijai Luņinai un viņu skolotājai un direktores vietniecei Jūlijai Ignatovskai) bija gods pārstāvēt Latviju šajā pasākumā. Tā kā 2018.gads ir Eiropas Kultūras mantojuma gads, tad “JEJL2018” tēma bija “Vienoti daudzveidībā: jaunieši Eiropas kultūras nākotnei.” Jauniešiem no visas Eiropas bija iespēja dalīties ar idejām par kultūras nozīmi dažādās jomās, debatēs viņi virzīja un apsprieda priekšlikumus par šo tēmu un beigās vienojās par rezolūciju, ko iesniedza ES lēmumu pieņēmējiem.

Visi 99 jaunieši strādāja internacionālās grupās un sagatavoja 10 priekšlikumus, par kuriem diskutēja un pēc tam arī balsoja. Trīs labākie priekšlikumi tika virzīti uz ES institūcijām. Salaspils 2. vidusskolas skolēni ne tikai aktīvi iesaistījās apspriešanā, bet viņu komanda, kurā bija arī jaunieši no Francijas, Austrijas, Īrijas, Kipras, Bulgārijas un Zviedrijas, ieguva 10 komandu konkurencē otro vietu par priekšlikumiem, kā eksperimentēt ar kultūru.

Salaspils 2 vsk 2

Skolēni ļoti atzinīgi novērtēja šo pasākumu un tā ideju. Maksims Kudakovs saka: “Projekts "Your Europe, your say 2018" kļuva par neaizmirstamu pieredzi, kas neapšaubāmi ļoti noderēs manā turpmākajā dzīvē. Ļoti grūti izteikt vārdos visas emocijas, ko mēs piedzīvojām, taču, pēc manām domām, vissvarīgākais aspekts projekta ietvaros, kas noteikti ietekmēja manus pasaules uzskatus un pilnveidoja manas angļu valodas prasmes, ir iepazīšanās ar 99 jauniešiem no visas Eiropas, kuri arī piedalījās pasākumā. It īpaši es sadraudzējos ar delegācijas pārstāvjiem no Īrijas, Itālijas, Lietuvas un Portugāles, un ceru, ka mūsu kontaktēšanās un pieredzes apmaiņa turpināsies. Šis pasākums pierādīja, ka visas atšķirības, kuras pastāv starp mūsu kultūrām, īstenībā vieno mūs, nevis šķeļ. Milzīgs paldies, mūsu skolotājai Jūlijai par šo lielisko iespēju piedalīties projektā un Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai par tā īstenošanu!”

 Jauniešiem bija iespēja arī parādīt savas dzimtās valsts kultūru, un Ansatasija Luņina noslēguma pasākumā izpildīja Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu “Baltā dziesma”. Anastasija saka: “Šis projekts mani morāli ietekmēja. Tā bija motivācija strādāt. Tikšanās ar studentiem no citām valstīm ļāva saprast savas iespējas un trūkumus, veidot jaunus kontaktus un paplašināt gan savas valodu zināšanas, gan iepazīt citu valstu kultūru un dzīvi. Pēc sarunām ar EESC priekšsēdētāju un ar priekšsēdētāja vietnieku radās vēlme mainīt dzīvi. Es sapratu, ka vēlmes un sapņi ir svarīgi, un tie vienkārši piepildās. Projekta rakstīšana ļāva uzzināt vairāk par Eiropas Savienību, par komitejas un parlamenta darbu, kā arī par citām valstīm. Man tiešām patika ceļojums. Tā bija iespēja saprast, ka nepastāv barjera starp cilvēkiem un ka mēs domājam pārāk stereotipiski. Tagad mēs zinām – viss ir iespējams”.

Poļina Pursakova saka: “Man bija liels gods pārstāvēt mūsu valsti tādā projektā. Es ieguvu jaunas zināšanas un uzlaboju savas angļu valodas prasmes. “Your Europe, Your Say” ir projekts, kur jaunieši var parādīt sevi un izteikt savu viedokli. Manuprāt, tā ir neaizmirstama pieredze, kura ir ļoti vērtīga un nepieciešama mūsdienās”.

Tā bija vienreizēja iespēja jauniešiem no visas Eiropas satikties, dalīties pieredzē, uzklausīt citam citu un uzzināt vairāk par citām valstīm.

Sakām, paldies, Eiropas Komitejas pārstāvei Baibai Miltovičai par lekciju Salaspils 2. vidusskolas skolēniem, kurā uzzinājām par Komitejas darbību un galvenajiem uzdevumiem, kā arī, paldies, par laipno uzņemšanu Briselē.

Bildes no pasākuma

Vairāk informācijas par pasākumu

Lasīts 678 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 22 Marts 2018 16:43