• Latvijai_100_45
 • 1_klasnieki_2018
 • 5_klases_2018
 • Latviski par Latviju
 • Skolu reitings
 • Richu_Rachs
 • Ziemassvetiku_koncerts_2
 • YEYS2018
 • Ziemassvetku_koncerts_1
 • 18.novembris 2015.gadā
 • 1
 • Dambretes
 • Foaje
 • 3
 • Jaksti
 • Satviski par Salaspili
 • 14
 • 23
 • 27
 • 123

Vizuālās mākslas konkursā „Meridian Art Competition” (MAC) finālā

5.d klases skolniece Darja Morozova 

4.-6.klašu grupā

ieguva 1.vietu.

Apsveicam mūsu skolnieci un viņas skolotāju Anitu Terehovu.

darja rims

 

20. un 21.aprīlī Valmieras drāmas teātrī (VDT) un Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) notika bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!”.

Festivālā piedalījās vairāk nekā 850 dalībnieku, kuri Valmierā ieradās no visas Latvijas – Madonas, Limbažiem, Jelgavas, Ogres, Liepājas, Rūjienas, Gulbenes, Alūksnes, Siguldas, Jūrmalas, Rīgas, Ikšķiles, kā arī no citām pilsētām un novadiem un, protams, arī

mēs-Salaspils 2. vidusskolas 5.d klase ar izrādi: “Kaķīša dzirnaviņas.”

Un ieguvām 2.pakāpes diplomu.

Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!” tiek organizēts kopš 2008.gada. Pirmajā festivālā ar izrādēm piedalījās septiņi skolu teātru kolektīvi, bet 2017.gada festivālā jau varējām skatīt 33 izrādes ar 500 dalībniekiem.

Jau otro gadu pēc kārtas festivālā piedalījās arī skolu teātris no Lietuvas.

Šogad festivāls tika veltīts Latvijas simtgadei, tāpēc jāpiemin, ka festivālā bija iespējams noskatīties vairāk nekā 50 izrādes.

Tāpat šis gads ir īpašs arī ar to, ka pirmo reizi izrādes tika demonstrētas ne tikai VVV, bet arī VDT, sniedzot jauniešiem iespēju izbaudīt profesionālā teātra skatuvi.

20.aprīlī plkst. 10.00 ar atklāšanas pasākumu savas durvis jaunajiem aktieriem un skatītājiem vēra VDT. Pēc atklāšanas visas dienas garumā teātra zālēs varēja vērot skolēnu teātru izrādes. Savukārt 21.aprīlī no plkst. 8.10 skatītāji tika gaidīti uz izrādēm VVV.

Dodot ceļazīmi dalībai, skolēnu teātru sniegumu pirms festivāla vērtēja Valsts izglītības satura centra (VISC) izveidota žūrija pēc šādiem kritērijiem: dramaturģiskā materiāla izvēle, režisora darbs, aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls.

Savukārt festivāla laikā darbojās jauniešu žūrija, kas vērtēja izrādes, izvirzīja savas nominācijas un noslēgumā pasniedza arī mums

Atzinību  par dziesmām bagātāko izrādi.

kakisa dzirnavinas Atziniba kakisa dzirnavinas Diploms

Galvenais festivāla mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību, motivēt radīt kvalitatīvas izrādes bērniem un jauniešiem, piedāvājot dažādu žanru iestudējumus, kā arī sekmēt teātru režisoru profesionālo pilnveidi, veicinot savstarpējo pieredzes apmaiņu. Festivāla norisē ir iesaistīti profesionāli režisori un eksperti. Tā laikā tiek noteikti veiksmīgākie iestudējumi un labākie aktiermākslas sniegumi.

Festivālu organizēja Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar VISC, VDT, VVV, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, citu pilsētu un novadu pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm, izglītības un kultūras iestādēm. 

Skolā darbojas teātra pulciņš Natālijas Kučinas vadībā. 16. un19.aprīlī bija pirmizrāde “Sniedziņš”, kuru apmeklēja visisākumskolas bērni.

Paldies par skaisto izrādi!

Prieks par mūsu talantīgiem skolēniem-aktieriem!

Sniedzins

Ir pienākusi Diena "Ķengurs"! Šajā gadā konkursa "Ķengurs-2018" dalībnieku skaits ir izaudzis līdz pat 15895 skolēniem Latvijas skolām! Konkurss "Ķengurs" notiek jau devito reizi! Konkursa dzimtene ir Austrālija.

22.martā 2018. g.mūsu skola arī piedalījās ikgadējā starptautiskajā matemātikas konkursā-spēlē "Ķengurs". Salaspils 2.vidusskolu pārstāvēja 163 skolēni no 2.-12.klasēm. Konkursa devīze "Matemātika visiem!"

Vieta Latvijā – Matemātikas konkursa „Ķengurs” rezultāti

Labakie no labākajiem

Gavlass Kirils (4.a) - 7.vieta

Kagans Maksims (5.c) - 12.vieta

Seredenko Polina (3.a) - 13.vieta

Tihomirovs-Aleksandrovs Ņikita (4.a) - 17.vieta

Šerstjukovs Maksims (3.b) - 17.vieta

Kengurs Gavlass Tihomirovs

Kengurs Kagans Kengurs Seredenko

Konkursa galvenais mērķis ir padarīt matemātiku par pievilcīgāku, interesantāku un pieejamāku maksimālam skolēnu skaitam.

Mīļš paldies matemātikas skolotājiem, konkursa dalībniekiem un skolotājai-organizatoram T.Kuļikovai.

Jau 12. gadu notiek muzikālais konkurss „ All I Love is… Music”, kas kļuvis par mūsu skolas tradīciju un ar nepacietību tiek gaidīts.

27 dalībnieki dziedāja savas izvēlētās dziesmas angļu valodā. Pasākumu vadīja 11.a klases skolēns Maksims Kudakovs un Marija Šukalo. Šis pasākums patika visiem, jo visa konkursa laikā bija jautra gaisotne un skolēni varēja dziedāt  līdzi priekšnesuma dalībniekiem. Jau 8. gadu pēc kārtas ar pārsteiguma numuru uzstājas 12. klases absolventi.

5. - 8. klašu grupā:       

I.vieta – Natela Grdzelidze (5.d)

II. vieta – Artūrs Kanareikins (5.d)

III. vieta – Anna Karpenkova (5.a)

9. - 11. klašu grupā: 

I.vieta – Jelizaveta Lukašova un Anastasija Luņina (11.a/b)

II.vieta – Jekaterina Bizonova (9.a)

III.vieta – Anna Šukalo (9.b)

All I love is music 2018

Pasākuma iniciātori un organizātori visus 11 gadus ir angļu valodas skolotāji

J. Uvarova, N. Jeršova un O. Smirnova.

Pateicamies  skolas padomes priekšsēdētājam V.Troškovam un  SUB priekšsēdētājam Mikam Balodim par konkursa materiālo atbalstu – dziesmas ierakstu SWH studijā.

5.aprīlī 5.klašu grupā notika Lieldienu viktorīna.

Bērni gatavoja speciālus mājasdarbus, klasē veidoja komandas, spēlēja Lieldienu spēles, atbildēja uz jautājumiem, veidoja Lieldienu kolāžu. Skolēni parādīja savas visdažādākās prasmes: komunikācija, darbs grupā, individuāla radošā darbība, drāma.

Par svarīgu kļuva netikai Lieldienu parunu, spēļu un tradiciju zināšanas, bet arī spēja strādāt komandā, saskarsmes prasmes, prasme vienoties par kopīgu mērķi, izrādīt patstavību un atbildību.

Kā vienmēr uzvarēja draudzība!

IMG 20180410 WA0001 IMG 20180410 WA0002 IMG 20180410 WA0004

APSVEICAM

ar veiksmīgu piedalīšanos

starpnovadu sākumskolas krievu valodas olimpiādē 2.-4.kl.

2.a klases skolnieku Igoru Zavgorodniju         I vieta

2.a klases skolnieci Polinu Soročenko              III vieta

2.a klases skolnieci Viktoriju Terehovu            III vieta

3.a klases skolnieci Anastasiju Sergejevu          I vieta

3.a klases skolnieci Alisi Husnutdinovu              II vieta

3.a klases skolnieci Polinu Seredenko               Atzinība

3.b klases skolnieku Ņikitu Kapanski                 III vieta

4.a klases skolnieci Sofiju Bruju                      II vieta

 Paldies skolēniem par piedalīšanos!

Liels paldies skolotājiem: Svetlanai Poļivikovai, Tatjanai Kuļikovai,

Jeļenai Paziko un Svetlanai Ivanovai!

love russian

Salaspils 2.vidusskola ir viena no pilotskolām, kas piedalās jaunā mācību standarta aprobācijā. Projekta „Kompetenču pieeja mācību procesā” ietvaros skolā tiek pakāpeniski ieviestas jaunas mācību metodes, lai attīstītu skolēnu radošumu un domāšanu.

Viena no šīm metodēm tika izmantota, izstrādājot projektu „Ekosistēmas” dabaszinību stundās 6.a un 6.d klasēs. Skolēni paši mācību stundu laikā izstrādāja kritērijus, kādai jābūt ekosistēmai, kādus materiālus varētu izmantot, veidojot ekosistēmu, kādi varētu būt objekti, kādam jābūt noformējumam. Izstrādāja atbilstošu punktu sistēmu katram līmenim un izveidoja vērtēšanas tabulu. Tika zīmētas skices un, zinot kritērijus, izveidotas ekosistēmas. Pārsteidza skolēnu fantāzija, radošums, daudzveidīgā materiālu izvēle, kompozīcijas.  Sakām lielu paldies vecākiem, kuri atbalstīja skolēnu idejas un palīdzēja īstenot tās dzīvē.

Skolēni pirmo reizi iejutās vērtētāju lomā, jo katram bija jānovērtē sava ekosistēma un klasesbiedru ekosistēmas pēc izstrādātajiem kritērijiem, ieliekot atbilstošu punktu skaitu, pamatojot to. Skolēni ļoti aktīvi iesaistījās vērtēsanas procesā un viņu vērtējums bija objektīvs.

ekosistemas 1 ekosistemas 2

ekosistemas 3 ekosistemas 4

6.a un 6.d klases ekosistēmas

1 lapa no 24